A Jungheinrich vezető vállalat.
Megoldásaink
Megoldásaink
Megoldásaink
Megoldásaink
A Jungheinrich vezető vállalat.
Termékek
Termékek
Termékek
Akkumulátorok / töltési technika
Termékek
Termékek
A Jungheinrich vezető vállalat.
Automatizálás
Automatizálás
Automatizálás
Automatizálás
A Jungheinrich vezető vállalat.
Szolgáltatások
Szolgáltatások
Szolgáltatások
Szolgáltatások
Szolgáltatások
Szolgáltatások
A Jungheinrich vezető vállalat.
Rólunk
Rólunk
Rólunk
Rólunk
Rólunk
Rólunk
A Jungheinrich vezető vállalat.
Shop
Shop
Shop
Shop
Shop
Shop
A raktár alapját egy optimálisan megtervezett állványrendszer biztosítja. Felépítés után nemcsak a terheket kell tartania, hanem a változtatások esetén is ki kell tartania. Az előrelátó, jövőbe tekintő tervezés éppen ezért az alfája és omegája a rendszernek. Mi a Jungheinrichnél immár 60 éve fontosnak tartjuk a házon belüli fejlesztést, az egyedi megoldásokat és a minőséget. Széles kínálatunkkal, melyek rakodólapok, tárolóládák, rakodótálcák, dobozok vagy akár szálanyagok tárolására megfelelnek, biztosítjuk, hogy minden könnyen, bármikor elérhető legyen. A világ minden részéről, különböző iparágakban működő ügyfelek választják már rendszereinket, hogy sikert sikerre halmozhassanak.
A tárolóállványok vagy raklaptároló rendszerek az anyagok és áruk raklapokon való tárolását szolgálja különböző szinteken. A fő célja, hogy egy adott területen a legjobban ki lehessen használni a függőleges teret.
A raklaptároló állvány egy biztonságos és hatékony eszköze a megfelelően csomagolt, betárolt és rekeszelt áruk és anyagok kezelésének és tárolásának a raktárban. A raktári állvány nem használható ömlesztett áru kezelésére, hacsak nincs megfelelően csomagolva. Az állványrendszerek általában arra szolgálnak, hogy optimális tárolási kapacitást biztosítsanak egy minimum területen belül, tehát növeljék a tárolási kihasználtságot.
Az állványrendszerek megfelelő használata lehetővé teszi, hogy a raktári működés hatékonyabb legyen úgy, hogy lecsökkenti az egy ügyfél megrendelésére jutó feldolgozási időt. Ezen kívül az ilyen raklaptároló állványok használata csökkenti a napi munkamennyiséget azzal, hogy az áruk és anyagok sokkal könnyebben megtalálhatók raktáron belül.
Nincs megkötés abban, hogy milyen áruk tárolhatók az ilyen állványokon, ha azok megfelelően vannak csomagolva és nem lépik túl a tárolórendszer kapacitását. Sokféle típusú raklaptároló állvány létezik: elrendezésben, felépítésben, méretben és rakománytűrésben különböznek. A kockázatmentes napi munkafolyamatok biztosításához elengedhetetlen, hogy megfelelő raklaptároló rendszert válasszunk.
Alapvetően a raklaptároló állvány egy olyan szerkezet, amely lehetővé teszi az áruk és anyagok vízszintes sorokban való tárolását (tároló állványok) több szinten. A legelemibb formájában a tároló állványok egyszerűen nagy teherbírású polcok. Az állványrendszerek számos alap-szerkezeti elemből állnak, többek között különböző váz-elemekből, vizszintes és átlós merevítésekből és ha szükséges, polcokból.
Az állványrendszerek kapacitásának legtökéletesebb kihasználása egy Jungheinrich vagy egy hasonló targoncával együttműködve jöhet létre, ahol a targonca képes felvenni és visszahelyezni az állványokról a csomagolt árut, beleértve az önálló raklapokat és anyagokat. A raklaptárolás sok lehetőséget rejt magában, ha testre szabott megoldást keresünk, hiszen az állványrendszer adaptálható speciális méretű áruk kezelésére is. Még a raklaptárolás alapterülete is módosítható igény szerint. Az állványrendszer további sorokkal is bővíthető, ha a terület rendelkezésre áll. A magasság is méretezhető, de a magasságbeli változtatások során figyelembe kell venni a biztonságos terhelhetőségét az adott raktárnak.
A raklaptároló állványrendszerek valószínűleg a legszélesebb körben elterjedt rendszerek áruk raktározására. Termékportfóliónkban egyaránt megtalálhatók a széles és szűk folyosókra tervezett állványok, galvanizált kivitelben is. Az állványkeretek könnyű vagy dobozos profilokkal is rendelhető, a terhelés mértékének megfelelően.
Állványrendszereinket teljes mértékben ügyfeleink igényeire szabottan tervezzük meg és csak akkor kerülnek legyártásra, ha minden követelmény szerint leteszteltünk.
Az állványok összeszerelése (bármelyik típusé) egy kétlépcsős folyamat. Az összeszerelés minden fázisa kritikus és képzett szakemberrel kell elvégeztetni. Az első lépés a meglévő infrastruktúra elemzése és előkészítése. Képzett összeszerelőink meghatározzák a legbiztonságosabb és leghatékonyabb módját, hogy hogyan állítsák fel a kiválasztott típusú állványzatot. Az elemzés több olyan változó értéken alapszik, mint például a talaj alkalmassága, az eszközök és a raktár felhasználási területe stb. Amikor a mérnökök zöld lámpát adnak a beépítésre, az állvány összeszerelés megkezdődhet.
Minden állványrendszert a szigorú biztonsági előírásaink szerint építünk és biztosítunk. Az építés a vázzal kezdődik. Függőleges, vízszintes váz és átlós merevítések, lábazatok. A felállítás után az állvány vázat a padlóhoz rögzítik erős tiplikkel a lábazaton levő lyukakon keresztül. Az összeszerelés következő lépése a gerendázat. Az állvány gerendáit a vázon lévő furatokba akasztják majd rögzítőcsappal rögzítik. Az utolsó fázis a polcok behelyezése (általában fa vagy fém). A polcok típusa ahogy fentebb is említettük, függ az állványrendszer típusától.
Mint bármely ipari eszköz esetében, az állványrendszerek esetében is kijelenthető, hogy amennyiben a megadott terhelés kereten belül működik, akkor a megfelelő biztonságot biztosítja a raktárban. A tároló állványok biztonságos használata érdekében az üzemeltetőknek mindig követniük kell a biztonsági előírásokat (üzemeltetési útmutató), amit a Jungheinrich állít ki. Többek között a terhelési táblák is megmutatják az állvánnyal kapcsolatos alapvető információkat: minden komponens maximális terhelhetőségét (ez soha nem léphető át), a nehéz és nehezen kezelhető áruk megfelelő be és kitárolási folyamatait, és azon anyagmozgatási eszközök típusát és használatának módját, amelyekkel a raklaptárolás működtethető.
Némelyik állvány-konfiguráció lehetővé teszi a komissiózási feladatok végrehajtását közvetlenül az állványról. Néhány esetben ez közel a mechanikus anyagmozgatással egy időben történik. A működési biztonsági előírásoknak való szigorú megfelelés különös fontosságú, hogy elkerülhetők legyenek a balesetek. Hogy biztosítsuk az elégséges működési biztonságot, az állványrendszereket rendszeresen felül kell vizsgálni és karbantartani. A jó karbantartási gyakorlat, amely az ismétlődő felülvizsgálatokon alapszik azonosítani tudja és körül tudja határolni az esetleges biztonsági réseket és azt eredményezi, hogy a javítások mindenféle baleseti kockázati tényező nélkül végrehajthatók.
Általánosságban három fajta sérüléstípus érhet egy raklaptároló állványt: struktúrális, kémiai és felszíni. Akár nincs sérülés, akár mindhárom sérülést elszenvedi, a raklaptároló állapota függ a korától, elhelyezésétől és a üzlet profiltól. A rendszeres karbantartással ezek a problémák könnyen megoldhatók.
Járművekkel való ütközések vagy túltárolás vagy akár a nem megfelelő használat is okozhatnak olyan sérüléseket, amelyek hatással vannak a raktári állványzat egész struktúrájára. Jelenleg, töbféle különböző fajta passzív védelmi eszköz van: védőkorlát, ütközésgátló, ütéselnyelők stb. , amelyek megvédik az állványt a károktól. A megfelelő számú és stratégia alapján kihelyezett terelősarkak és teljes felületet lefedő ütésvédelmi elemek már elégségesek lehetnek a kielégítő biztonsági szint megalapozásához. Sérülés esetén a védőelemek cseréje az egyetlen módja a helyzet megoldásának.
Attól függően, hogy a vállalat mivel foglalkozik, a kémiai károsodás is tényező lehet. Savak vagy egyéb maró anyagokkal való érintkezés vagy azok kiömlése meggyengítheti az állványstruktúra bizonyos elemeit. Kémiai védelmi eljárások is rendelkezésre állnak mind fém, mind kompozit anyagokra is.
Néhány állványrendszernél lehetséges, hogy megváltoztassuk a konfigurációt az összeszerelés után is. Annak mértéke, hogy egy raklaptároló állványt mennyire változtathatunk meg beépítés után, függ a rendszer típusától, méretétől, magasságától és egyéb elemeitől vagy alkatrészektől. Mi útmutatást tudunk adni arról, hogy mely változtatást eszközölheti az üzemeltető és melyeket tudjuk csak mi elvégezni. Ahogy mindig, a fő szempont a biztonság, ezért bármilyen struktúrális változtatás az állványzaton csakis az előírt tűréshatáron belül lehetséges.
Általánosságban a tároló állványok és a vázak mozdíthatók sok állványrendszerben. Ha a kiegészítő elemek elrendezését szeretné megváltoztatni, vagy sorokat szeretne hozzáadni vagy elvenni, vegye fel velünk a kapcsolatot. A változtatások befolyásolhatják a terhelhetőséget. A raklapállvány elrendezésének vagy konfigurációjának igazítása jó lehetőség arra, hogy egy átfogó vizsgálatot készítsünk az alkatrészekről és így megtudjuk a napi működés közbeni biztonság tekintetében hogyan is állunk.
A raklaptároló állványok kapacitása sok fontos tényezőtől függ, elsősorban az állványrendszer típusától. Annak a számítását (pár százalékos eltéréssel), hogy egy adott állvány mekkora terhet képes kiszolgálni mi végezzük, az állvány fő részei és egyes komponenseinek analíziséből. Például a műút méretéből, az állványkeret típusából (könnyű vagy dobozos), az aktuális profil mélységből, az állványkeret méretéből, szintmagasságból stb. Fontos figyelembe venni az alaplemez terhelését is, amelyre a polcrendszer rá van építve, mivel ez is befolyásolja az állványrendszer terhelhetőségét. Az általános szabály egy szabványos raklaptároló biztonságos terhelhetőségére a teoretikusan meghatározott maximum 4.8 tonna állványkeret páronként. Az egy raklaphelyre jutó szabvány teher (eur raklap esetén) 1.5 tonna.
Napjainkban három típusú raklapos állványt használnak:
Mindegyik típus különböző terheléseket képes viselni, a nagy teherbírású a legerősebb. A kapacitást a Jungheinrich számítja ki és garantálja még a tervezési fázis kezdetén. Néhány állványrendszer teherbírását lehet módosítani magasabb szintűre bizonyos megerősített szerkezeti komponensek segítségével.
Minden esetben a megfelelő maximáli magasság az a biztonságos magasság. A lehetséges tárolási magasság a meglévő infrastruktúra, az állványrendszer típusa, a targoncák emelési magassága, az állványok terhelhetősége és az rakomány-egységek súlya alapján becsülhető meg.
A létesítmény fizikai magassága együtt a tűzvédelmi locsolórendszer és a mennyezethez/tetőszerkezethez rögzített egyéb tűzvédelmi és vezérlési berendezések meghatározzák az állványrendszer lehetséges magasságát. A targoncák mérete és emelési magassága is ugyanígy meghatározzák az állványmagasságot, vagyis ha az túl magas, a targoncák nem érik el a legfelső polcokat.
Az átlagos homokvillás targoncák 7.5 méterig tudnak emelni, míg a magasraktári targoncák akár 16.5 méter magasan dolgoznak. A raktár típusa is meghatározza az állványzat magasságát. Gyakran használt nehéz vagy a szabálytalan méretű rakományokat jobb földözelben elhelyezni, amely csökkenti a magasra raktározás igényét. A létesítményben a talajon történő árukezelés kapacitása is fontos szerepet játszik a raklaptárolás biztonságos és megfelelő magasságának meghatározásában.
A mobil tárolórendszer egyike a legokosabb és leghatékonyabb tárolórendszereknek napjainkban. Ahogy a neve is mutatja, ez a konfiguráció teljesen mozgatható. A mobil tárolórendszer fő célja, hogy megnövelje a tárolási kapacitást miközben csökkenti a szükséges teret. A mobil állvány másnéven motorizált raklaptárolásnak is nevezzük. Az általános megállapítás az, hogy a megfelelően megtervezett mobil-állvány megoldások akár 90%-kal növelhetik a tárolási kapacitást ugyanazon az adott területen.
A mobil állványzat további tárolóhelyeket "hoz létre" azzal, hogy a folyosókat működő tárolóhellyé alakítja. Egyszerűbben, a mobil állványzat tömbökbe tömöríthető (nincs hely a sorok között) és csak akkor választják el folyosókkal, amikor hozzá kell férni az áruhoz. A mobil állványok síneken mozognak kerekekkel a padlón, mint a vonatkocsi a vonatsíneken. Ez a rendszer tökéletes, sokféle árut kezelő, zsúfolt raktári környezetben.
A bejárható (néhány esetben átjárhatónak nevezett) állvány olyan rendszer, ami direkt bejárást biztosít a targonca számára a folyosókban. Attól függően, hogy a folyosó végén van -e kijárat, nevezzük bejárható vagy átjárható állványzatnak. A bejárható raklaptároló állványrendszernél tipikusan a LIFO (FILO) (last-in-first-out vagy first-in-last-out) elvet használják.
Az átjárható raklaptároló állványrendszernél pedig a FIFO (first-in-first-out) elvet használják, mert ennél ki- és betárolás van mindkét oldalon. Ezek az állványmegoldások lehetővé teszik a rendelkezésre álló összes tér használatát, mivel akár 11 méter magasságig építhetők. A bejárható vagy átjárható állvány használatánál tanácsos raklapsíneket használni a biztonságos üzem érdekében.
Ennek a rakalptároló állványrendszernek a hatékony használatához nincs szükség speciális felszerelésre. A bejárható és átjárható állványzat 60%-ról akár 80%-ra növelheti a helykihasználást a standard raklaptároláshoz képest.
A Push-back rendszer egyike a manapság használatos leginkább idő és helytakarékos állványrendszereknek. Együtt optimalizálja a raktárterület és a tárolás helykihasználását. Ez a típus bármilyen típusú berendezéshez könnyű elérést biztosít. A Push-back tárolás olyan okos megoldással működik, ahol a raklapra pakolt áruk egymás mögött vannak tárolva. A raklapok ferde görgős pályákon feltolhatók a gravitáció ellenében. Így a szerkezet teljes mélysége hasznosítható, ami magas százalékú helykihasználást eredményez.
A Push-back állvány maximum öt raklap egymás mögötti tárolását teszi lehetővé súlyuktól függően. Amikor a kezelők egy vagy több raklapot kivesznek az adott csatornából, a többi raklap előregurul a gravitációnak köszönhetően. A push-back tárolás a LIFO elvet használja, mert nem teszi lehetővé az első raklap mögötti raklapokhoz való hozzáférést. Ezt a rendszert csak teljes raklapok tárolására használják. Az átlagos feltöltöttségi szintjük 85%.
A raktárában levő állványrendszerhez megfelelő targonca kiválasztása alapvető fontosságú a biztonságos és hatékony üzemeltetéshez. A targoncák tipikusan három tényező szerint kategorizálható :
Az Ön üzletének megfelő targonca kiválasztása gazdasági és praktikumon alapuló döntés. Meghajtás szerint a targoncák lehetnek dízel/gázos vagy elektromos meghajtásúak. Hogy melyiket választja, az az üzlet sajátosságaitól függ. Minden targoncának megvannak az előnyei és a speciális tulajdonságai. Az üzemeltetési és fenntartási költségeket szintén át kell gondolni a döntés előtt. Az emelési magasság szintje is alapvető a hatékony használathoz: a targonca emelési magasságának egyeznie kell a raklaptároló rendszer magasságával. A Jungheinrich örömmel segít Önnek a megfelelő gép kiválasztásában.
Business Network
Regisztráció